Оздоблення вагонкою: який спосіб вибрати?
Бажаєте оздобити будинок або баню дерев’яною вагонкою, але не хочете переплачувати майстру за монтажні роботи? Оздоблення вагонкою – нескладний процес, якщо знати основні секрети. Фахівці компанії «Ганар» із задоволенням дадуть кілька порад, щоб вам не довелося відмовлятися від такого прекрасного матеріалу, як дерево, – абсолютно екологічного, гіпоалергенного, довговічного, що володіє унікальною текстурою. Компанія пропонує продукцію власного виробництва, гарантуючи високу якість і конкурентні ціни.
Підготовчий етап
Оздоблення вагонкою починається з монтажу обрешітки. На бетонні і цегляні поверхні вона кріпиться дюбелями, на дерев’яні – цвяхами або саморізами. Порядок її розміщення залежить від обраної схеми укладання вагонки.
Спільними є наступні рекомендації:
- брус обробляють антисептиком і вогнезахисним просоченням;
- обрешітку розташовують перпендикулярно декоративній дошці;
- рейки встановлюють з кроком 50-60 см;
- рівність каркаса ретельно перевіряють будівельним рівнем;
- між підлогою та стелею обов’язково залишають зазор, особливо в дерев’яному будинку, оскільки він піддається ущільненню;
- в разі утворення між стіною і брусом порожнього простору його заповнюють заздалегідь підготовленими плашками.
При необхідності між стійками укладають додатковий шар утеплювача.
До монтажу вагонку бажано 1-2 дня витримати в приміщенні, де вона буде встановлюватися.
Оздоблення вагонкою: варіанти фіксації
- Відкритий (наскрізний) варіант. Найбільш просте в реалізації рішення, але не саме естетичне. Здійснюється за допомогою саморізів або фінішних цвяхів. З їх допомогою вагонку кріплять до обрешітки після попередньої розмітки так, щоб кріплення перебували на одній лінії. Отвори в панелях свердлять заздалегідь.
- Закритий варіант. Цей спосіб трохи складніше попереднього, але він дозволяє встановити вагонку без видимих кріплень. В даному випадку додатково будуть потрібні кляймери. Вертикальне оздоблення стін вагонкою починається з кута, горизонтальна – зверху вниз. Кожен кляймер кріпиться до решетування цвяхами. Кожну наступну панель вставляють в паз вже встановленої дошки і з іншого боку кріплять до каркаса.
Співробітники компанії «Ганар» допоможуть кожному вибрати відповідну для конкретного випадку дерев’яну вагонку і абсолютно безкоштовно проконсультують з усіх питань щодо монтажу та догляду, щоб дерев’яні панелі довго служили і радували своїм прекрасним зовнішнім виглядом.