Корисна інформація

Монтаж дерев’яної вагонки

Монтаж дерев’яної вагонки: короткий посібник

Дерев’яний профіль – відмінне рішення для облаштування заміського будинку, котеджу, сауни і лазні. Дерево ефектно виглядає в інтер’єрі ресторану і навіть офісу. Стіни, оздоблені вагонкою, виконують відразу кілька функцій: відмінно зберігають тепло, поглинають шуми, що виникають зовні і всередині приміщення, а також створюють неповторну атмосферу затишку і комфорту. Деревина має красиву текстуру, тепла на дотик, гіпоалергенна, міцна. За нею легко доглядати, а служить вона в рази довше ніж, наприклад, шпалери або пластикові панелі. До того ж установка дерев’яної вагонки не вимагає спеціальних навичок, тому її можна виконати самостійно.

Фахівці компанії «Ганар» діляться зі своїми клієнтами секретами, як правильно виконати монтаж дерев’яної вагонки. На сайті компанії представлений великий асортимент вагонки, виготовленої з різних порід дерева.

Особливості кріплення панелей

Вагонку бажано встановлювати на каркас. Навіть якщо поверхні ідеально рівні, обрешітку варто використовувати – вона продовжує термін служби панелей. А утворений простір слід використовувати для укладання теплоізоляції. Таке рішення актуально для житлового будинку, сауни і лазні.

Для обрешітки можна використовувати брус або металевий профіль. Фахівці «Ганар» рекомендують вибирати брус. На відміну від металу, дерево здатне вбирати і віддавати вологу, а отже, змінюватися в об’ємі. Тому при використанні бруса каркас і облицювальна вагонка будуть однаково «реагувати» на навколишнє середовище.

Рекомендований крок кріплення обрешітки – 50-60 см. Обов’язково потрібно використовувати будівельний рівень – він допоможе нівелювати нерівності базової поверхні.

Монтаж дерев’яної вагонки: основні етапи

Кріплення дерев’яної вагонки найкраще виконувати кляймерами. З цими простими у використанні і дуже практичними елементами фіксація виходить прихованою, тому зовні ніяких кріплень не видно. Крім того, вони зберігають цілісність дерева, чого не скажеш про цвяхи і саморізи.

Монтаж дерев’яної вагонки:

  1. Встановити на шип вагонки кляймер.
  2. Прикріпити дошку до обрешітки цвяхами або шурупами через наявні в кляймерах отвори (зазвичай їх три, але для фіксації досить і двох).
  3. У паз прикріпленої вагонки поставити наступну панель і т.д.

Установка дерев’яної вагонки – нескладний процес, який цілком можна виконати своїми силами. Це дозволить значно заощадити на послугах майстра, не відмовляючись від цього натурального, екологічно чистого матеріалу з високими експлуатаційними властивостями. «Ганар» пропонує вагонку дерев’яну різних сортів за максимально доступними цінами, оскільки компанія самостійно виробляє продукцію з дерева. Вибирайте «Ганар» – це краща якість за прийнятною вартістю!